Autor: | | Rubrika: , | Tagy: ,

Otestovali jsme model Axial SCX10 Deadbolt – AX90044, nejnovější model na podvozku osvědčeného expedičního modelu SCX10.

Podvozek SCX10 byl vyvinut Axialem v roce 2009 a dodnes nemá zdaleka konkurenci. najde se mnoho firem, které podvozky kopírují, snaží se je „vylepšit“, ale nikomu se to nedaří. Některé značky, jako např. Integy udělaly celokovové podvozky z duralu a podobných materiálů s tím, že budou fungovat lépe. Bohužel, nefungují. Zkušenosti modelářů jasně hovoří za to, že podvozek SCX je jen jeden.

Deadbolt je prvním modelem s vylepšeným podvozkem, dalo by se říci s podvozkem pro rok 2014. Podvozek má vylepšené poloosy, které jsou dynamické a měly by být odolnější. Jejich konstrukce je již osvědčená a použita u několika málo modelů HPI nebo Traxxas. Druhou neméně důležitou novinkou je silnější převodové kolo (spur gear) a pastorek, kdy byl použit pevnější materiál a zároveň je použito hrubší modul zubů (32DP). V neposlední řadě jistě mnozí z vás ocení voděodolný regulátor a servo s kovovými převody! Ale ať jen nechválíme – opět Tamiya konektor. Už se těšíme na dobu, kdy se začnou na regulátory, které nabízejí použití lipol baterií dávat konektory, které přenesou požadované proudy – tedy Dean-T nebo XT60.

S modelem jsme vyrazili na menší expedici a natočili záběry v potoce. Balvany, hloubka, nic nebylo překážkou. Gumy na balvanech krásně držely ikdyž byly komplet mokré, chválíme!

Na závěr je třeba upozornit stejně jako jsem upozornil ve videu – model má voděodolný regulátor, ale je třeba zaizolovat servo a přijímač. Můžete to udělat dvěma způsoby – pomocí tekuté gumy PlastiDip nebo pomocí Nanoprotech Eletric

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

RC Guru s.r.o.
Argentinská 1024/22
17000 Praha 7 – Holešovice
Mapa →
Prodejna  →

IČ: 24827479
DIČ: CZ24827479

Otevírací doba

  • Pondělí–Pátek: 10–18 hod.